• IMIENINY
  • .EDU
  • .PL

Imieniny Dariusza

Imieniny Dariusza najczęściej obchodzimy 19 grudnia. Wszystkie imieniny Dariusza w ciągu całego roku obchodzone są:


Wybierz konkretną datę, aby sprawdzić kto jeszcze obchodzi imieniny w tym samym dniu co Dariusz.

Znaczenie imienia Dariusz

Dariusz to imię męskie pochodzenia perskiego i oznaczające osobę podtrzymującą dobrobyt.

Dariusz wierzy, że jest powołany do odegrania w życiu ważnej roli i przejawia znaczący opór w realizacji misternie uplecionych planów. Często bywa przekorny, nawet gdy jest świadomy, że nie ma racji, przez co jest dla otoczenia nierzadko uciążliwy.

Ponadto to niezwykle towarzyski i rodzinny mężczyzna lubiący odznaczać się na tle otoczenia. Dariusz odnajdzie swoje miejsce w polityce, dzienikarstwie lub zawodach mundurowych.


Dariusz może wykazywać umiejętność wyrażania swoich potrzeb i poglądów w sposób bezpośredni, a jednocześnie szanujący innych ludzi. Osoby asertywne zwykle charakteryzują się wysoką samooceną i pewnością siebie. Ponadto, mogą być zdecydowane i skłonne do podejmowania ryzyka.

Inną potencjalną cechą charakteru osoby o imieniu Dariusz może być ambicja. Ludzie o tym imieniu często kierują się wysokimi celami i dążą do osiągnięcia sukcesu w swojej karierze lub innych dziedzinach życia. Często są pracowici i wytrwali w dążeniu do swoich celów.

Dariusz może być również osobą bardzo hojną i empatyczną. Ludzie o tym imieniu często okazują skłonność do pomagania innym i oferowania wsparcia w trudnych sytuacjach. Posiadają zdolność empatii i potrafią zrozumieć stan emocjonalny innych ludzi.


Inną cechą charakteru osoby o imieniu Dariusz może być inteligencja i kreatywność. Mogą posiadać zdolność do abstrakcyjnego myślenia i łatwo znajdować rozwiązania problemów. Często są ciekawi świata i mają szerokie zainteresowania.

Dariusz może być również osobą niezależną i wolną. Ludzie o tym imieniu zwykle nie lubią ograniczeń i wolą działać na własną rękę. Często wykazują wysoką potrzebę wolności i autonomii.




Ciekawi Cię jacy są ludzie noszący inne imiona? Wybierz literę alfabetu i odkryj tajemnice ich charakterów, a w kalendarzu sprawdź kto obchodzi imieniny w wybranym przez Ciebie dniu:




Copyright imieniny.edu.pl   |   Witryna korzysta z plików cookie (więcej >>)   |   Brakuje Twojego imienia?